אודות ותודות


הי! 

אני ליז, שמחה שעצרת פה :)

במאי 2015 פתחתי את הבלוג והוא עוסק בתחום שאני מאוד אוהבת - מדעי הלמידה.

כשאני אומרת למידה אני לא מתכוונת ללמידה של נושא ספציפי כמו מתמטיקה או אנגלית, וגם לא ללמידה במסגרת ספציפית, אלא לתהליך הלמידה עצמו. תהליך שמאפשר לנו ללמוד כל דבר, מפיזיקה לצילום, ממתמטיקה למוזיקה, מהיסטוריה לאמנות, ועד ללמידה של פיתוח מיומנויות, הרגלים, ותכונות.

כותבת בקרבת סן פרנסיסקו על המים :)

יש כמה שאלות שמאוד מסקרנות אותי בתחום הזה. שאלות כמו איך זה שהיכולת ללמוד, יכולת בסיסית, מורכבת וחשובה בערך להכל, נלקחת כמובן מאליו? וגם למה כשנכשלים, יותר אינטואיטיבי לחשוב ״בקטנה, זה לא בשבילי״ במקום לשאול ״איך למדתי? ואיזו טכניקת למידה כדאי לנסות להבא״?.

אז פה אני כותבת על ״ללמוד איך ללמוד״, על מחקרים שקשורים במדעי הלמידה, על טכניקות לשיפור מיומנויות למידה, ועל טיפים ליצירת סביבה לימודית תומכת.

אה, אני גם אוהבת לעשות ניסויים במטבח, כי זה מזכיר לי את ימי המעבדה העליזים (בעברי עסקתי במחקר). אז יהיו פה גם מתכונים, בעיקר כאלו עם מרכיבים שאהובים על המוח :).

אני שמחה מאוד על ההזדמנות לשתף ועל האנרגיה האדירה שכל הסיפור הזה מביא איתו. מוזמנים לקרוא, לעקוב, להאיר, לתת פידבק, להציע רעיונות לפוסטים או כל דבר אחר.

אם בא לכם להכיר קצת יותר, תציצו כאן.

ששש... מקשיבה לבריאה

אתם מוזמנים לעקוב אחרי גם בעמוד הפייסבוק - ״ילדותי השנייה״ או בטוויטר. או לשלוח מייל:  liz@mysecondchildhood.com. אשמח לשמוע מכם!

מקווה לסקרן, ולהדביק אתכם באהבה ללמידה :)
ליז

********************************************

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לתומר, אהבתי הגדולה, שדוחף אותי לעשות מה שאני אוהבת. להוריי, שתומכים ומכוונים לאורך הדרך. למשפחה ולחברים על העידוד והביקורת הבונה. וכמובן לילדי, זיו ואביתר, שבזכותם ילדותי השנייה היא הרפתקאה קסומה ומרגשת.




אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה